...У овој књизи се Јадранско море помиње као Илирско од стране Вергилија (Illyricos sinus), да су Винделици (Венди, Винди тј. Венети) из Реције пореклом Либурни из Илирије (quia Raeti Vindelici ipsi sunt Liburni). Такође се каже да је су истог порекла и Амазонке (познате жене ратнице из Скитије које су биле и савезнице Троје у рату (hi autem ab Amazonibus originem ducunt)...
|
Право име Старе Планине је КОМОНИЦА, док је име географског простора југоисточне Европе ХУМ, име и реч сербског порекла. Балкан је име које има своје значење на турском језику, и неоспорно је, али, дато је само са једном намером, а она је политичка. Уздизањем европских нација у доба Османске империје, сами себи су придодали право да правим "родитељима" имену Хума, ускрате право на њега...
|
Постојало је више Готских племена у старим временима, као и данас, највећи и најважнији од свих су Готи, Вандали, Визиготи и Гепиди. У старим временима они су именовани као Сауромати и Мелахлени (односно Сармати), а ту су такође и они који су називали ова племена Гетима.
|
Према Илигу, први важан догађај у Карловом животу јесте, да су време и место његовог рођења непознати. Други важан догађај Карловог живота је његово детињство, а оно је сасвим отежавајуће, јер нам Ајнхард наивно прича да ни од цара лично, нити на двору није могао ништа да сазна о Карловом рођењу, детињству и младости!?
|
»Иако документована тек 948.године, препознали смо нашу земљу Сербстер (Сербска земља) - (Zerbster Land), вероватно и много раније... Објашњење које је добијено из истраживања, тврди се да је Сербст заједничка славенска (сербска) реч за (сирбиште, сербиште), и реч повезана за етничко име Срба (Sorben).«
|
Харалд Харман, немачки лингвиста, археолог, културни историчар и аутор преко 40 књига, као и 200 чланака и есеја на разним језицима света, које говоре о старој историји народа, језика, писма, религије, археомитологије и културе.
Његова књига „Загонетка Дунавске цивилизације – откриће најстарије цивилизације у Европи“ (2011), изазвала је бурне реакције у археолошком научном свету... |
Венетски бродови су у старом веку саобраћали с Картагином, Тиром и Атином превозећи „злато севера“, јер су Веничани (Феничани) и Јелини трошили много ћилибара у храмовима и за украсе. Главни ћилибарски пут у прошлости је ишао долином Рајне, а бористенски (Дњепар) преко Скитије.
|
Да су се Панонци бездвојбено служили својим језиком и својим писмом, налазимо трагове на два споменика, која су до тада била ископана: на једној златној таблици која се чува у бечкој благајници, и на једној гробној, мраморној плочи, пронађеној у Марсили, развалинама града Сирмијума (Сремска Митровица).
|
Исократ је хвалећи атињане, којима је рашанин Еумолп пренео Елеусинске мистерије са Самотраке, рекао да је Деметра, ариј. деваматри, “богомати”, људима подарила земљорадњу која их уздиже изнад животиња, као и иницијације које доносе наду о “крају живота” и “целој вечности”. Једна химна Деметрина пева, да је сретник онај које видео њене мистерије, јер, он зна почетак и крај живота.
|
Након пропасти у Полтавској битци, шведски краљ Карло XII се склонио у Турској, у (данас придњестровском) граду Бендеру. Петар Велики у томе види опасност за своје јужне границе и прѣти Турцима ратом уколико не испуне договорено удаљавање шведског краља са своје територије.
|
Према бројним историчарима људи који живе дуж Босфора су трачког порекла. Трачани су дали имена њиховим градовима и њиховим насељима, имамо пример Босфора, Византиона, Муцапориса, итд. Трачани су имали своја божанства која су обожавали. Међу најновијим налазима треба поменути чувеног трачког коњаника који је њихова персонификација Бога.
|
Митска Хипербореја, која је по Јелинима била северно од Јеладе, налазила се од простора данашње Србије па све до Северног пола, али се хиперборејски културни свет простирао од Британије до Индије на 72. степену географске ширине подељен у десет краљевства.
|
Приликом изградње коридора 10, тачније друге траке ауто пута који води за Грчку, на потезу између Врања и Бујановца, пронађено је археолошко налазиште. Велики град, за који се процењује да је постојао у 5. и 4. веку нове ере, археолози процењују да је имао више од 100 хиљада становника.
|
''Доњи део Балканског полуострва насељен је народом који је Грцима био познат као Пелазги или Пеласти. Северно од Грчке, Балканско полуострво је било насељено од стране Трачана и Илира, између којих је тешко извући било какву оштру разлику. Они су били блиски сродници Пеласта (грчких абориџина - староседеоца). У питању је исто племе које је некада сматрано Трачанима, а понекад илирско...''
|
Одлично они знају ко су ти 'СЛАВЕНИ' који су дали језик Бугарима којим данас говоре и пишу. Али, тако рећи и изрећи, увек је било 'политички' коректно за англосаконски свет, јер, ко год је од англосаксонске крви, а да је био постављен, на неко важно место, ко год да је био учен, научен и образован да 'види' ствари и свет око себе како ваља и треба, морао је ћутати...
|
Ретко када је неки фалсификат утицао на мењање историје као такозвана ''Константинова даровница''. Може се слободно рећи да су најкрупнији историјски процеси и догађаји узроковани овим, не толико вештим, фалсификатом. Прича, наиме, почиње у осмом веку у време понтификата папе Стефана II...
|
''Константинова даровница је “најпознатије фалсификовање у историји којом је, цар Константин требало да се одрекне круне и царства (на Западу), да би је предао у руке папе Силвестра, као компензацију за то, што је био излечен од лепре од стране тог истог папе... Донација је тада постала моћно оружје у духовном арсеналу средњевековног папства и темељ папске идеологије...''
|
"... Многи много брбљају, али понајвише Грци, који су постали од свих најбрбљивији. Колико се ради о варварима, који живе по удаљенијим крајевима, по малим и распарчаним областима, (грчки) описи нису ни сигурни, ни бројни и то утолико мање, што се грчко незнање повећава с удаљеношћу (земље). Што се тиче римских писаца, они опонашају Грке, али не удаљавајући се одвише од њих. Јер оно што они кажу, заправо је превод Грка..."
|
Ако од године из старог сербског календара, одузмемо стару годину писања ''УСТАВА'' [6707.] годину, добићемо бројевну разлику [819], када ту разлику одузмемо од данашње године 2017.[e] - 819 = добили смо 1198. годину по новом = то јест 6707. по старом сербском календару. Суштински, добили смо данашњу годину 2017. годину по новом, или 7526. годину по старом сербском календару.
|
Србски календар изазива чуђење, као и предање о настанку Срба које каже да их Бог није створио, већ да су његови потомци с јединственом културом високо развијене цивилизације. Ова легенда се уклапа у причу, о културном препотопском народу и „мајка језику“, јединствене холоценске кулуре у прошлости Земље. Данас, у свету постоји око 40 употребних календара, а кроз историју је успостављено скоро 2000...
|